Svět bludišť

Sázíme kukuřičné bludiště

Když jsme plánovali první bludiště, které by nemělo chybět v našem parku, tak jako první volba padla na kukuřici. Na počátku všeho byla vzpomínka z našeho dětství. Tehdy jsme si jako malí hrávali na vojáky a honili se všichni po poli, kde již byla vzrostlá kukuřice. Na ty chvíle, kdy jsme nemohli najít skoro hodinu jeden druhého, nikdy nezapomeneme. Proto jsme se rozhodli, že kukuřici vysadíme i u nás a rovnou z ní uděláme bludiště!

Samotné sázení naštěstí nebylo tak komplikované, jak jsme si nejdříve mysleli, protože to za nás téměř vyřídila velká technika. Dojel traktor i s velkým secím strojem a my jsme jen nevěřícně koukali, když asi po 25 minutách odjížděl. Ano, přesně tak dlouho trvalo vysázet 10 000 m2 kukuřice. Tím ale celá práce teprve začala. Kukuřice vyrostla do úrovně pasu a pro nás nastal úkol rozměřit chodby a vytvořit z ní bludiště!

Trvalo několik dní, než jsme důkladně rozměřili každou chodbu a pak přišla ta opravdu nejzajímavější práce. Udělat z lánů kukuřice samotné chodby. Vzali jsme do ruky všechno, co dokázalo sekat trávu, a šli jsme na věc. Po pár hodinách však bylo hotovo a my jsme byli s výsledkem spokojení! Teď už kukuřice pěkně vyrostla a bludiště již nabírá svůj téměř dokonalý tvar.